Jak budowany jest nowoczesny dom jednorodzinny?

W budownictwie jednorodzinnym, w ostatnich latach zaszły całkiem spore zmiany. W niepamięć powoli odchodzą przestarzałe technologie, wykorzystujące nieefektywne rozwiązania energetyczne. Budynki są budowane w najnowocześniejszych materiałów, zapewniających minimalizację strat energetycznych w toku eksploatacji budynku. Oczywiście w dalszym ciągu ważną funkcję pełnią tutaj elementy takie jak, podstawowe instalacje sanitarne, oraz system grzewczy. Niemniej jednak wszystko to jest bardzo nowoczesne. Jednym słowem powstaje nowoczesny dom jednorodzinny, którego użytkowanie jest czystą przyjemnością i satysfakcją.

Podstawowe technologie jakie powinien mieć nowoczesny dom.

Współcześnie, coraz rzadziej sięgamy po rozwiązania takie jak klasyczna cegła. Co prawda jeszcze 20-30 lat temu, była to podstawowa technologia budowlana. Obecnie jednak korzystamy z zupełnie innych rozwiązań. Mamy do dyspozycji na przykład materiały takie jak keramzyt. Coraz częściej do łaski wraca także drewno, z którego może powstać nowoczesny dom modułowy. Generalnie rzecz biorąc, nowy dom, może powstać nawet w ciągu zaledwie kilku tygodni. Co zaś najważniejsze jest to budynek ekologiczny, ekonomiczny i energooszczędny.

Najważniejsze, instalacje sanitarne – instalacja kanalizacyjna i wodna.
Niezależnie od technologii w jakiej nasz dom będzie zbudowany, podstawowe instalacje sanitarne muszą być w nim wykonane. Tutaj najważniejsze są instalacja kanalizacyjna oraz wodna. Wodna odpowiada za prawidłowe rozprowadzanie bieżącej wody użytkowej do wszystkich pomieszczeń w których jest niezbędna Kanalizacyjna z kolei, zapewnia odbiór ścieków oraz zużytej wody do systemu kanalizacji miejskiej. Do tego dochodzą jeszcze instalacje takie jak: grzewcza, wentylacyjna, klimatyzacyjna, czy też gazowa. Nie są one jednak niezbędna, aczkolwiek wentylacja z rekuperacją będzie bardzo dobrze pracować w budynkach energooszczędnych.

System grzewczy w nowoczesnych domach.

Pomimo tego, iż budynki wznoszone są w energooszczędnych technologiach, w każdym z nich niezbędnym do zastosowanie elementem będzie także system grzewczy. Obecnie jednak coraz rzadziej są to kotły węglowe, czy ogólnie inne kotły. Obecnie coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w oszczędnych budynkach są pompy ciepła. Warto tutaj podkreślić, iż obecnie, oferty na pompy ciepła w Andrychowie są na tyle korzystne, iż staje się to najczęściej wybieranym rozwiązaniem grzewczym do nowych budynków jednorodzinnych.

Podsumowanie

Trzeba więc powiedzieć, iż współczesny, w pełni nowoczesny dom jednorodzinny, wznoszony jest z zastosowaniem najlepszych i najbardziej ekologicznych rozwiązań. Dzięki temu koszty jego eksploatacji zdecydowanie spadają. Jeśli dołożymy do tego jeszcze systemy wytwarzania prądu elektrycznego, czy własne zasobniki na wodę użytkową, może się okazać, iż utrzymanie budynku przez większą część roku jest po prostu całkowicie darmowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *