bateria umywalkowa

Bateria umywalkowa, trudny wybór

Wybór baterii umywalkowej nie jest łatwy i uzależniony powinien być od stylu urządzanego wnętrza łazienki. Jeśli zależy nam na designie i spójności stylu warto dopasować i takie detale jak bateria umywalkowa. Na rynku dostępna jest bardzo szeroka gama produktów, które różni nie tylko wygląd, ale i jakość, cena oraz producent.

Klasyczne baterie umywalkowe

Wciąż do najlepiej sprzedających się należą klasyczne baterie umywalkowe. Występują w dwóch podstawowych rodzajach – z mieszadłem lub z pokrętłami, kurkami. W każdym z wymienionych typów dostępne są baterie w wersji stojącej oraz naściennej, wiszącej. Ponadto praktycznie każdy producent posiada w swojej ofercie klasyczne baterie do umywalki. Oczywiście modele baterii różnią się między sobą wyglądem, wysokością, długością wylewki, możliwością ustawienia temperatury wody, kształtem mieszadła lub kurków.

Nietypowa bateria umywalkowa

Oprócz standardowych baterii coraz częściej można spotkać wyjątkowe, oryginalne baterie o nietypowym wyglądzie jak baterie z kranem typu wodospad, bądź mieszadłem w formie rączki, patyczka. Im bardziej oryginalna łazienka tym bateria umywalkowa również może być bardziej nietypowa. Należy jednak zwrócić uwagę na jej właściwości użytkowe oraz kwestie praktyczne. O ile np. baterie wodospady pięknie się prezentują to nie są najwygodniejsze do użycia podczas mycia zębów, czy płukania kubeczka.

Wśród mniej typowych baterii znajdziemy również baterie podtynkowe, baterie na fotokomórkę, z obsługą dotykową. Jak widać oferta jest na tyle szeroka, żeby wnętrze naszej łazienki było niepowtarzalne. Wszystkie rodzaje baterii umywalkowych do kuchni i łazienki zostały tutaj: https://visoodesign.pl/rodzaje-baterii-umywalkowych-do-kuchni-i-lazienki fajnie opisane

Modne modele

Poza chromowanymi klasykami co sezon mamy do czynienia z modą, która przemija. Jednego sezonu dominują baterie czarne, innego sezonu z mosiężnymi kurkami. Co do zasady modne baterie wyróżniają się spomiędzy ponadczasowych baterii stalowych, chromowanych oraz baterii retro, vintage w odcieniach miedzi, mosiądzu lub starego złota. Nowoczesne baterie cechuje minimalizm, prostota designu, jak też zróżnicowana kolorystyka. Nie ma większego problemu w nabyciu baterii w kolorze czerni, czerwieni, czy beżu. Dzięki temu baterie można dokładnie wpasować w dodatki wnętrza łazienki.

Polecamy: Jakie balustrady ze szkła wybrać?

Baterie zintegrowane

Wielu producentów proponuje umywalki wraz z dedykowaną baterią umywalkową w komplecie. To wygodne rozwiązanie pod względem technicznym i finansowym, niestety nie zawsze taki zestaw wpasuje się we wnętrze, w którym bateria prysznicowa jest zaplanowana w zupełnie innym stylu. Dodatkowym problemem jest trudność wymiany baterii dedykowanej, gdyż po kilku czy kilkunastu latach mogą już nie być dostępne w sprzedaży te same baterie.

Tańsze i droższe baterie

Oprócz designu baterie można podzielić na tańsze i droższe. Możemy bowiem nabyć baterię za kilkadziesiąt złotych jak i za ponad tysiąc złotych. Bezwzględnie należy unikać produktów najtańszych, które zazwyczaj są słabo wykonane i nie prezentują się estetycznie. Nie chodzi wcale o zakupy najdroższych modeli, jednak cena jest pewnym wyznacznikiem jakości. Wystarczy sprawdzić ile kosztują baterie umywalkowe polskich producentów, wykonane ze stali, starannie wykończone, zawierające komplet elementów kompatybilnych, montażowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *