Jesienny wypoczynek w Szczyrku

Jesienny wypoczynek w Szczyrku

Jesienny wypoczynek w Szczyrku to bardzo dobre rozwiązanie dla większości z nas. Tym bardziej, iż inflacja nas nie rozpieszcza. Warto skorzystać z okazji na urlop jeszcze tej jesieni, bowiem za rok może już nie być tak przystępnie cenowo. Już najbliższej zimy ceny pobytów w górskich miejscowościach wypoczynkowych podskoczą i to znacznie, ze względu na kilkuset procentowe podwyżki cen energii i materiałów opałowych. Dlatego też, jesienny urlop w Szczyrku może być doskonałą okazją aby wypocząć w komfortowych warunkach, w odpowiednio luksusowym hotelu ze spa i basenem.

Jak zaplanować swój jesienny wypoczynek w Szczyrku?

Przede wszystkim, należy zacząć jak najszybciej. Chodzi o to, aby znaleźć w miarę sprawnie i szybko wolne miejsca noclegowe w odpowiadającym nam hotelu. Im dłużej będziemy z tym zwlekać, tym większy problem ze znalezieniem wolnych miejsc będziemy mieć. Wynika to z tego, iż każdego dnia, wielu chętnych decyduje się na jesienny wypoczynek w Szczyrku. Przystępują oni natychmiast do organizowania całego wyjazdu. W związku z tym też, każdego dnia ubywa wolnych miejsc w konkretnych terminach.

Musimy więc jak najszybciej zaplanować termin swojego urlopu w pracy i od razu przystąpić do poszukiwania wolnych miejsc noclegowych w Szczyrku. Tym bardziej będzie to istotne, jeśli interesuje nas konkretny hotel w Szczyrku ze spa i basenem. Tego typu obiekty cieszą się dużą popularnością, toteż wolne miejsca w nich, znikają jak świeże bułeczki w osiedlowym sklepie o 6:15 w poniedziałek.

O czym pamiętać podczas planowania wypoczynku w Szczyrku?

Jeśli uda nam się więc zaplanować termin urlopu z pracy i znaleźć wolne pokoje na nasz jesienny wypoczynek w Szczyrku, musimy też pamiętać o zaplanowaniu kilku istotnych spraw. Otóż nie możemy przecież całego tygodnia przesiedzieć w hotelu, wychodząc codziennie na basen. Skoro już jesteśmy w górach to musimy zaplanować trochę więcej aktywności fizycznej. Warto więc zaplanować przynajmniej kilka wyjść w góry. Nie musi to być od razu piesze zdobywanie szczytów górskich, ale jakieś trasy widokowe, nie wymagające nadmiernego wysiłku będą jak najbardziej wskazane.

Zawsze też możemy skorzystać z kolejki linowej aby wjechać na szczyt Skrzyczne (1257m n.p.m.), czyli najwyższej góry w okolicy. Stamtąd pieszo możemy bez większego wysiłku przejść na Małe Skrzyczne (1211m n.p.m.) oraz na Malinowską Skałę (1152m n.p.m.). Z Malinowskiej Skały możemy zejść bez większego wysiłku na Przełęcz Salmopolską (934m n.p.m.), po czym asfaltową drogą wrócić do Szczyrku.

Podsumowanie.

Jednym słowem, jesienny wypoczynek w Szczyrku to bardzo dobre rozwiązanie, pod warunkiem, iż sprawnie i szybko wszystko zorganizujemy. Musimy także zaplanować sobie jakieś aktywności fizyczne, aby nasz wypoczynek przyniósł nam jak najwięcej korzyści. Jest to bardzo ważne, bowiem zwykłe przesiadywanie w hotelu jest niczym więcej, jak tylko marnowaniem czasu. Jeśli tam miałby wyglądać nasz jesienny wypoczynek w Szczyrku, to już lepiej zostać w domu i spędzić tydzień na ogródku. Na pewno będzie wielokrotnie taniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *