tania przeprowadzka

Sposób na tanią przeprowadzkę

Tania przeprowadzka jest możliwa. Oczywiście wymaga sporo wyrzeczeń, pochłania więcej czasu i energii ale można sporo zaoszczędzić. Zwłaszcza na kosztach pakowania i transportu. Zanim podliczymy oszczędności warto wykonać zestawienie kosztów przeprowadzki. By w drugiej kolejności w zestawieniu tym poszukać elementów, punktów, na których można zaoszczędzić i obciąć koszty.

Tanio i kompleksowo

Nie zawsze tanie oferty usług przeprowadzkowych oznaczają niewłaściwą jakość, czy okrojony zakres prac. Dobrze szukając można znaleźć firmy organizujące przeprowadzki w pełni profesjonalne, z bogatym doświadczeniem. Świadczące kompleksową obsługę w atrakcyjnej, przystępnej cenie. Różnice w kosztach mogą być bardzo duże. Dlatego też dobrze jest dokonać wyceny przeprowadzki u co najmniej kilku firm. By porównać ceny, zakres usługi i opinie o firmie. Pewnym pomysłem jest poszukanie ofert nie tylko z rejonu miejsca, z którego się wyprowadzamy ale także obszaru miejsca docelowego. Które może okazać się bardziej konkurencyjnym rynkiem usług przeprowadzkowych.

Transport we własnym zakresie

Najczęściej tania przeprowadzka oznacza własny transport. Zakładamy, że to właśnie na transporcie zaoszczędzimy najwięcej, tymczasem nie zawsze tak jest. Wpływ na to ma wiele czynników, przede wszystkim odległość. Dystans generuje koszty paliwa i czasu. Co za tym idzie sprawia, że wynajem jak największego samochodu może być optymalnym rozwiązaniem.

Jeśli przeprowadzamy się w obrębie jednego osiedla, ulicy, a nawet dzielnicy nie warto myśleć nawet o meblowozie. Na krótkich dystansach sprawdzi się przyczepka, czy nawet otwarta klapa bagażnika osobówki. Niestety im dalej musimy przewieźć swój dobytek, tym bardziej potrzebujemy profesjonalnego pojazdu. W przypadku małego mieszkanka wystarczyć powinien tradycyjny dostawczak. Który możemy wynająć w wypożyczalni samochodów albo skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej oferującej samochód z kierowcą. Jeśli rzeczy mamy sporo, zwłaszcza dużych gabarytów warto pomyśleć o profesjonalnym meblowozie. Jest to już większy koszt. Jednak przeliczając pojemność samochodu przy dalszym dystansie koszty nie są już tak duże gdy zestawimy je z kosztami przejazdu osobówką czy mało ładowną bagażówką na kilka kursów.

Polecamy: Transport mebli – nie rób tego sam

Stopniowe pakowanie

Pakowanie wyposażenia mieszkania, domu można zlecić firmom w tym zakresie wyspecjalizowanym. Jednak można też zaoszczędzić i po taniości samodzielnie sukcesywnie pakować swoje rzeczy do pudeł, pojemników, worków, pudełek. Wykorzystując zastępcze materiały pakowe doskonale spełniające swą rolę. To stosunkowo spora oszczędność, jednak wymagająca sporo czasu i chęci. Jeśli dobrze zorganizujemy się w pakowaniu nie tylko niczego nie zgubimy, ale i nie uszkodzimy. Aby tanio się spakować wykorzystać można pudełka po towarze ze sklepów dyskontowych i supermarketów. Ponadto zamiast licznych gadżetów do pakowania jak styropian, folia bąbelkowa, pianka można wykorzystać zbędne tkaniny, stare pościele lub firany. Dobrym opakowaniem dla odzieży i przedmiotów lekkich są worki na śmieci. W ten sposób unikniemy kosztów jednorazowego zakupu rozmaitych materiałów pakowych.

Tania przeprowadzka z rodziną i znajomymi

Zamiast wynajmować ekipę tragarzy, chcąc taniej zrealizować przeprowadzkę zaangażować do pomocy można rodzinę. Bliskich, znajomych którzy przyjdą pomóc nam rozkręcać meble, czy załadować samochód pudełkami. Oczywiście osobom tym także wypada się odwdzięczyć. Podziękować za ich wkład pracy, trud, jednak koszty będą zdecydowanie mniejsze niż firma organizująca przeprowadzki obejmujące ekipę pakowaczy i tragarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *