profesjonalna geowłóknina

Profesjonalna geowłóknina oraz jej zastosowanie

Profesjonalna geowłóknina to nowoczesny materiał geosyntetyczny, który znajduje bardzo szerokie zastosowanie w wielu inwestycjach budowlanych. Poza tym, należy tutaj powiedzieć, iż geowłóknina występuje w wielu różnych typach i wariantach materiałowych, a co za tym idzie, przeznaczenie poszczególnych typów będzie dość różne od siebie. W każdym jednakże przypadku, zastosowanie geowłókniny będzie znacznie podnosić efektywność realizowanych robót a co najważniejsze, będzie podnosić także trwałość i żywotność poszczególnych inwestycji. Jednym słowem, profesjonalna geowłóknina to materiał geosyntetyczny, który jak najbardziej warto stosować we współczesnym budownictwie inżynieryjnym.

Gdzie swoje zastosowanie znajduje profesjonalna geowłóknina?

To oczywiście jest ściśle uzależnione od konkretnego rodzaju geowłókniny. Dla przykładu geowłókniny TS, znajdują swoje zastosowanie w pracach związanych z udoskonalaniem obejścia domu i grodu. Są to idealne materiały geosyntetyczne, do wykonywania warstwy drenażu dookoła budynków mieszkalnych. Sprawdzają się także w przypadku zabezpieczania warstw piasku pod tarasami ogrodowymi, ścieżkami, czy też dojazdami do garażu. Wykorzystywane są również, jako zabezpieczenie folii basenowej w przypadku budowy oczek wodnych i basenów ogrodowych. Jest to więc geowłóknina bardzo szeroko stosowana w użytku typowo prywatnym.

Mamy jednak o wiele więcej rodzajów geowłóknin. Wykonane są one przede wszystkim z włókien polipropylenowych, oraz poliestrowych. Łączy się je ze sobą poprzez przeszywanie, igłowanie, bądź tez kalandrowanie. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, a właściwości wyjątkowo korzystne dla realizowanych inwestycji budowlanych.

Pozostałe typy geowłóknin.

Poza wspomnianą geowłókniną typu TS, znajdziemy jeszcze następujące jej rodzaje:

  • Geowłóknina P – budowa tuneli, składowisk odpadów, zbiorników wodnych, ochrona geomembran.
  • Geowłóknina F – dwuwarstwowa, profesjonalna geowłóknina filtracyjna. Zabezpieczanie brzegów rzek i zbiorników wodnych, odzyskiwanie lądu.
  • Geowłóknina PES – wykonana z włókien poliestrowych. Budowa chodników, ścieżek rowerowych, podjazdów, parkingów.
  • Geowłóknina PGM 14 – budowa i regeneracja nawierzchni bitumicznych.
  • Geowłóknina DREFON ST – budownictwo drogowe i kolejowe (wzmocnienie słabego podłoża), systemy drenażowe, separacja narzutów kamiennych, filtr do drobnych cząstek gruntu.

Tak więc, profesjonalna geowłóknina występuje w wielu wariantach o bardzo zróżnicowanym zastosowaniu, o czym warto pamiętać podczas realizacji różnych robót budowlanych. Kluczowym będzie tutaj bowiem prawidłowe jej dopasowanie do konkretnego zastosowania.

Podsumowanie

Ostatecznie więc, możemy powiedzieć, iż profesjonalna geowłóknina to materiał geosyntetyczny o bardzo dobrych parametrach technicznych. Materiał, stosowany bardzo szeroko w branży budowlanej, dzięki czemu realizowane prace budowlane zyskują na trwałości oraz żywotności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *