Przedłużanie włosów

Przedłużanie włosów – jakich ofert unikać

Przedłużanie włosów jest to zabieg dość kosztowny – ceny wynoszą od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych! W dużej mierze jest to cena materiału, czyli sztucznych włosów używanych do zabiegu. Włosy prawdziwe są dużo trudniejsze w pozyskaniu, a zatem i droższe w porównaniu do syntetycznych. Nic więc dziwnego, że kobiety poszukują sposobów na to, by jak najbardziej oszczędzić, a jednocześnie zafundować sobie taki zabieg.

Przedłużanie włosów przez fryzjerki mobilne

Usługi fryzjerek mobilnych są świetne, gdy potrzebujemy ściąć włosy lub ułożyć je na ślub, a nie mamy czasu jechać do salonu. Z pewnością pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Jednak warto zadać sobie pytanie, czym tak naprawdę jest ta usługa. Oferują ja kobiety, które chcą sobie dorobić jeżdżąc do klientek w czasie wolnym od regularnej pracy – niekoniecznie w zawodzie. Często nie prowadzą działalności, a zatem koszty ich usług są dużo niższe niż w profesjonalnych salonach. To z pewnością pokusa, jednak w kwestii jaką jest przedłużanie włosów musimy się zastanowić, czy warto. Często takie fryzjerki nie posiadają odpowiednich szkoleń. Pozyskują materiały różnymi drogami, na przykład kupując je na czarnym rynku przez internet. Często jakość oferowanych usług bywa różna. Aby zaoferować usługę tanio, muszą na czymś zaoszczędzić. Nie stać je na zainwestowanie 1000 złotych w kilkaset gram naturalnych włosów zanim założą je klientce. Dlatego kupują włosy syntetyczne, tanie i słabej jakości.

Podejrzanie tanie oferty – Podsumowanie

Przedłużanie włosów jest zabiegiem czasochłonnym. Wymaga starannego obejrzenia włosów i podzielenia ich na równiutkie części. Następnie wymaga przygotowania dobrej jakości materiałów, uprzednio zamówionych specjalnie na życzenie klientki. Zabieg często trwa kilka godzin. Wymaga tego staranne przytwierdzenie doczepek do prawdziwych pasm włosów z użyciem odpowiedniej precyzji, bez plątania włosów. Oznacza to kilka godzin pracy fryzjera, które są niezwykle cenne. Cenne są również dobrej jakości doczepiane pasma. Niestety, taki zabieg musi kosztować. Dlatego wystrzegajmy się ofert podejrzanie tanich. Najlepiej zrobić sobie rozeznanie, jakie są ceny zabiegu, który chcemy zrobić w naszej okolicy w różnych salonach. Na tej podstawie wyciągnijmy wnioski, jaka może być granica opłacalności wykonania takiego zabiegu. Wszystko poniżej tej granicy opłacalności – to ewidentne próby zarobienia na naiwnych klientkach przez niedoświadczone fryzjerki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *