Transport mebli – nie rób tego sam

Transport mebli – nie rób tego sam

Bardzo często chcąc zatrzymać swoje ciężko zarobione pieniądze przy sobie, decydujemy się nie korzystać z usług profesjonalistów, ale samodzielnie wykonać pewne rzeczy, które uważamy, że jesteśmy w stanie zrobić. I tak – zamiast oddać pałeczkę specjalistom od przewozu mebli, próbujemy na własną rękę po znajomości zorganizować sobie transport mebli oraz rzeczy osobistych spakowanych w pudła. Teoretycznie wydaje się to oczywiste – do przewiezienia kilku szaf czy kanap nie potrzebujemy specjalnego wykształcenia, wiedzy czy umiejętności. Wystarczy trochę wolnego czasu, siły fizycznej, odpowiedni środek transportu i dobra logistyka.

Przy odrobinie szczęścia udaje nam się wszystkie te kryteria zgrać ze sobą i rozpoczynamy planowanie przeprowadzki. W praktyce jednak nigdy nie wygląda to tak różowo. Gdy sami próbujemy rozkręcać, a potem skręcać meble, zawsze wychodzą przy tym jakieś problemy, nie wspominając o tym, że jest to po prostu czasochłonne. Jednak rozkręcone meble dużo łatwiej jest wynieść z mieszkania, a następnie załadować do swojego auta, dlatego się na to decydujemy. Z czasem jednak wiele osób, które wybrały taką ewentualność, przeklina swój pomysł, ponieważ taka opcja jest bardzo czasochłonna i męcząca. A gdy już się doprowadzi plan do fazy realizacji, to trudno jest się zwrócić do kogokolwiek z prośbą o pomoc.

Samodzielny transport mebli

O ile więc można zorganizować sobie większe auto i samodzielnie przewieźć rzeczy osobiste, na których nam szczególnie zależy. O tyle transport mebli pozostawmy specjalistom. Są oni zaopatrzeni przede wszystkim w odpowiedni środek transportu. Dzięki dużemu samochodowi dostawczemu możliwe jest załadowanie na pakę kilku dużych mebli bez konieczności ich rozkręcania i wygodne dostarczenie w miejsce docelowe. Poza tym, firmy przeprowadzkowe oferują też usługi tragarzy. Co jest nieocenione, jeśli nie chcemy, nie możemy lub nie mamy z kim dźwigać swojego dobytku. Firmy te są zaopatrzone również w sprzęt pomocniczy, który bywa niezbędny podczas załadunku ciężkich mebli oraz różne narzędzia, na przykład do rozmontowania niektórych elementów mebli.

Profesjonaliści zawsze gotowi do pomocy

Próbując samodzielnie przewieźć swoje meble z jednego mieszkania do drugiego, najczęściej nabawiamy się tylko przepukliny i rozstroju nerwów. Zatrudnienie do tego celu specjalnej firmy jest więc nie tylko wygodne, ale i dobre dla naszego zdrowia. Ci, którzy się tym zajmują na co dzień są do tego lepiej przygotowani. No i przede wszystkim mają w tym dużo większe od nas doświadczenie. Czasem warto temu doświadczeniu zaufać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *