przedłużanie włosami naturalnymi

Przedłużanie włosami naturalnymi

Nowoczesne sposoby przedłużania włosów pozwalają cieszyć się długimi, gęstymi włosami. Często wyglądają one jak prawdziwe… lub są prawdziwe gdy salon oferuje przedłużanie włosami naturalnymi!

Skąd pochodzą włosy naturalne?

Włosy naturalne pozyskuje się od dawczyń-ochotniczek, które wyhodowały sobie przez lata długie i gęste włosy. Udają się one do salonów fryzjerskich, gdzie doświadczone fryzjerki obcinają im warkocze na konkretnej długości i płacą za nie. Ceny skupu takich włosów są niebagatelne. W Polsce można otrzymać za nie od 800 złotych za kilogram włosów o długości około 36 cm. Nic więc dziwnego, że cena za przedłużanie włosami naturalnymi jest zawsze kilkakrotnie wyższa. Warto przed zabiegiem dowiedzieć się, skąd pochodzą włosy naturalne, które chce nam doczepić fryzjer. Niestety, jak w wielu innych przypadkach, również i tutaj panuje proceder handlu nielegalnie pozyskanymi od ludzi włosami. Zdobycie włosów naturalnych dobrej jakości i w idealnie pasującym odcieniu może być nieco trudne. Dlatego też na przedłużanie włosów należy się umówić nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Charakterystyka włosów naturalnych

Włosy naturalne jakie są – każdy widzi. Bardzo łatwo jest je odróżnić od sztucznych kępek. Przede wszystkim sztuczne włosy mają sztuczny, nieco zbyt intensywny połysk. Z drugiej jednak strony, gdy włosy naturalne są całkiem bez połysku, wówczas od razu widać, że nie są w zbyt dobrej kondycji. Do przedłużania fryzjerka powinna zakupić włosy wysokiej jakości, z naturalnym blaskiem, nie przetwarzane chemicznie, nie farbowane.

Drugą rzeczą są łuski we włosach naturalnych. Jak dobrze wiemy, mają one tendencje do otwierania się pod wpływem ciepła. Dlatego tak bardzo istotne jest to, w którym kierunku zostaną nam doczepione włosy naturalne. Zawsze łuska powinna się otwierać ku dołowi, a nie na odwrót. W przeciwnym razie włosy doczepione splączą się z własnymi już podczas pierwszego mycia lub czesania. Ich łuski pootwierają się i nie będzie dało się ich zamknąć. Jak bowiem uczesać włosy od dołu do góry?

Przedłużanie włosami naturalnymi – Techniki

W zasadzie każda technika nadaje się do przedłużania i zagęszczania włosami naturalnymi. Warto do doczepek naturalnych wybrać metodę, dzięki której możemy wielokrotnie nałożyć te same włosy. To sprawi, że kolejne zabiegi przedłużania na tych samych włosach będą tańsze o koszt surowca! Poza tym – szkoda płacić za włosy hodowane przez kilka lat, by ponosić je 2-3 miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *