Efektowny trekking wokół Mont Blanc

Trekking szlakami wokół Mont Blanc (4808 m n.p.m.) to dla każdego z pasjonatów wysokogórskich wypraw, bardzo ciekawa pozycja. Niezależnie w zasadzie od pory roku możemy skorzystać z tych urokliwych tras turystycznych. Oczywiście w sezonie zimowym, niektóre z nich mogą być zamykane ze względu na zagrożenie lawinowe. Jednakże w większości przypadków będą to trasy dostępne cały rok. Przy odpowiednim przygotowaniu, raczej każdy, nawet początkujący, będzie w stanie sobie poradzić na szlaku. Oczywiście pewne doświadczenie, jak i przygotowanie fizyczne, kondycyjne, będzie absolutnie niezbędne. Bez tego nie ma sensu w ogóle ruszać w jakiekolwiek góry.

Trekking wokół Mont Blanc z biurem podróży.

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku, będzie wyjazd na trekking wokół Mont Blanc z jednym z biur podróży, specjalizujących się w organizacji tego typu wyjazdów. Będzie to dla nas opcją bezpieczniejszą i bardziej komfortową. Co prawda będzie także jednocześnie nieco bardziej kosztowna, jednak bez odpowiedniego doświadczenia, samodzielne wyjazdy absolutnie nie wchodzą w rachubę. W tym przypadku będziemy mieć do dyspozycji różne opcje, aczkolwiek większość wypraw będzie do siebie zbliżonych. Przyjrzyjmy się w takim razie jak przedstawia się plan wyprawy wokół Mont Blanc, z biurem podróży APTER z Żywca.

  • W trakcie wyprawy będziemy mieć 3 noclegi w Chamonix, najsłynniejszej miejscowości pod Mont Blanc.
  • 1-2 noclegi w schroniskach alpejskich
  • Z reguły brak dojazdów na początki tras turystycznych.
  • W trakcie wyprawy alpejskie atrakcje takie jak: wejście do wnętrza lodowca, przejazd kolejką na wysokość 3842 m np.m.
  • Możliwość skorzystania z basenów termalnych w Pre-Saint-Didier, znanych już od czasów starożytnych.

Mamy więc tutaj wyprawę trekkingową, z wieloma atrakcjami turystycznymi. W trakcie takich wypraw, sam trekking nie odgrywa aż tak wielkiej roli. Są oczywiście inne wyprawy, bardziej nastawione na pokonywanie wysokości i zdobywanie szczytów. Tutaj jednak nastawiamy się na dobre spędzenie czasu, aktywność fizyczną i zwiedzanie okolicznych atrakcji.

Wymagania na trasie

Z reguły, wszystkie trasy do pokonania będą stosunkowo łatwe. Nie trzeba będzie posiadać, ani też wypożyczać specjalistycznego sprzętu alpinistycznego. Niezbędny będzie oczywiście plecak, aby móc nieść podręczny bagaż, prowiant oraz butelkę z wodą. Są też warianty długie, które będą wymagać dobrej kondycji i wytrzymałości. Poza plecakiem należy zabrać odpowiednią odzież górską. Wodoodporny komplet ciepłej odzieży i nieprzemakalne górskie buty, będą tutaj podstawą. Trzeba się także zaopatrzyć w latarkę – czołówkę, oraz w ochronę przed słońcem. Tutaj okulary z filtrem UV, oraz krem ochronny powinny w zupełności wystarczyć.

Generalnie, wymagania na trekking wokół Mont Blanc nie należą do najbardziej wygórowanych. Wobec tego też, większość z nas powinna sobie na tego typu trasach bez problemów poradzić. Satysfakcja zaś będzie dla każdego z nas stać na bardzo wysokim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *