Olej z czarnuszki siewnej i jego właściwości.

Wśród wielu różnorodnych ziół wykorzystywanych od setek a nawet tysięcy lat w medycynie naturalnej, znajdziemy bardzo ciekawe rośliny o bardzo dobroczynnym wpływie na nasze zdrowie. Jedną z takich roślin jest tutaj na przykład czarnuszka siewna. Z jej nasion pozyskać można olej z czarnuszki, będący jednym z lepszych naturalnych lekarstw na problemy związane z alergiami i nie tylko. Warto przyjrzeć się wykorzystywaniu oleju z czarnuszki siewnej we współczesnej medycynie. Dzięki wiedzy tej, będziemy mogli samodzielnie wpływać na poprawę stanu naszego zdrowia, głównie w zakresie dolegliwości alergicznych.

Właściwości przeciwhistaminowe oleju z czarnuszki.

Sam olej z czarnuszki przede wszystkim charakteryzuje się działaniem przeciwhistaminowym. Czyli blokuje uwalnianie nadmiernych ilości histaminy w organizmie. Histamina jest hormonem, pełniącym ważne funkcje w organizmie. Znajduje się również w naszym pożywieniu. Tutaj zaś ważną funkcję pełni enzym DAO, który odpowiada za jej rozkład w błonie śluzowej jelita, dzięki czemu jest ona nieszkodliwa. W przypadku braku enzymu DAO, lub jego nieprawidłowego działania, dochodzi do nadmiernej ilości histaminy w organizmie. Objawia się to problemami alergicznymi.

Sama histamina obecna już w naszym organizmie, może być uwalniana także pod wpływem kontaktu z różnymi czynnikami alergennymi. Wtedy też zaczynamy odczuwać dyskomfort, na skórze pojawia się obrzęk i świąd, pojawia się zwiększane wydzielanie śluzu w płucach. Dzięki olejowi z czarnuszki będziemy mogli zatrzymać proces uwalniania histaminy do organizmu. Dzięki temu dolegliwości alergenne powinny w miarę szybko ustąpić. W przeprowadzonych badaniach naukowych, dowiedziono, iż olej z czarnuszki jest prawie tak samo skuteczny w zwalczaniu alergii, jak najskuteczniejszy w tym zakresie lek farmakologiczny, jakim jest cetyryzyna.

Gdzie kupić i jak dawkować olej z czarnuszki?

Wiedząc, iż olej z czarnuszki jest tak skutecznym i korzystnie wpływającym na problemy alergiczne lekiem naturalnym, warto skorzystać z tej metody. Tym bardziej, iż z całą pewnością nam to nie zaszkodzi. Przy okazji zapewni nam także działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, oraz inne. Aby dokonać zakupu oleju z czarnuszki wystarczy wybrać się do pobliskiej apteki, bądź też do sklepu zielarskiego. Ostatecznie można ją zamówić poprzez Internet na przykład z centrum ziołolecznictwa ojca Grzegorza sroki.

W zakresie dawkowania, najlepszym zakupem jest tutaj olej leczniczy z czarnuszki sprzedawany w kapsułkach. Dawkowanie bowiem będzie się właśnie o kapsułki opierać. W pierwszym etapie leczenia należy zażywać kapsułkę oleju 3x dziennie. Po około 14 dniach, po odczuciu wyraźnej poprawy, można będzie dawkę oleju zmniejszyć. Na przykład ograniczyć do dwóch a nawet jednej tylko kapsułki dziennie. Pozwoli nam to na utrzymać odpowiednie stężenie leczniczych substancji powstrzymujących wydzielanie histaminy do organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *