Olej z czarnuszki siewnej i jego właściwości.

Wśród wielu różnorodnych ziół wykorzystywanych od setek a nawet tysięcy lat w medycynie naturalnej, znajdziemy bardzo ciekawe rośliny o bardzo dobroczynnym wpływie na nasze zdrowie. Jedną z takich roślin jest tutaj na przykład czarnuszka siewna. Z jej nasion pozyskać można olej z czarnuszki, będący jednym z lepszych naturalnych lekarstw na problemy związane z alergiami i nie tylko. Warto przyjrzeć się wykorzystywaniu oleju z czarnuszki siewnej we współczesnej medycynie. Dzięki wiedzy tej, będziemy mogli samodzielnie wpływać na poprawę stanu naszego zdrowia, głównie w zakresie dolegliwości alergicznych.

Właściwości przeciwhistaminowe oleju z czarnuszki.

Sam olej z czarnuszki przede wszystkim charakteryzuje się działaniem przeciwhistaminowym. Czyli blokuje uwalnianie nadmiernych ilości histaminy w organizmie. Histamina jest hormonem, pełniącym ważne funkcje w organizmie. Znajduje się również w naszym pożywieniu. Tutaj zaś ważną funkcję pełni enzym DAO, który odpowiada za jej rozkład w błonie śluzowej jelita, dzięki czemu jest ona nieszkodliwa. W przypadku braku enzymu DAO, lub jego nieprawidłowego działania, dochodzi do nadmiernej ilości histaminy w organizmie. Objawia się to problemami alergicznymi.

Sama histamina obecna już w naszym organizmie, może być uwalniana także pod wpływem kontaktu z różnymi czynnikami alergennymi. Wtedy też zaczynamy odczuwać dyskomfort, na skórze pojawia się obrzęk i świąd, pojawia się zwiększane wydzielanie śluzu w płucach. Dzięki olejowi z czarnuszki będziemy mogli zatrzymać proces uwalniania histaminy do organizmu. Dzięki temu dolegliwości alergenne powinny w miarę szybko ustąpić. W przeprowadzonych badaniach naukowych, dowiedziono, iż olej z czarnuszki jest prawie tak samo skuteczny w zwalczaniu alergii, jak najskuteczniejszy w tym zakresie lek farmakologiczny, jakim jest cetyryzyna.

Gdzie kupić i jak dawkować olej z czarnuszki?

Wiedząc, iż olej z czarnuszki jest tak skutecznym i korzystnie wpływającym na problemy alergiczne lekiem naturalnym, warto skorzystać z tej metody. Tym bardziej, iż z całą pewnością nam to nie zaszkodzi. Przy okazji zapewni nam także działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, oraz inne. Aby dokonać zakupu oleju z czarnuszki wystarczy wybrać się do pobliskiej apteki, bądź też do sklepu zielarskiego. Ostatecznie można ją zamówić poprzez Internet na przykład z centrum ziołolecznictwa ojca Grzegorza sroki.

W zakresie dawkowania, najlepszym zakupem jest tutaj olej leczniczy z czarnuszki sprzedawany w kapsułkach. Dawkowanie bowiem będzie się właśnie o kapsułki opierać. W pierwszym etapie leczenia należy zażywać kapsułkę oleju 3x dziennie. Po około 14 dniach, po odczuciu wyraźnej poprawy, można będzie dawkę oleju zmniejszyć. Na przykład ograniczyć do dwóch a nawet jednej tylko kapsułki dziennie. Pozwoli nam to na utrzymać odpowiednie stężenie leczniczych substancji powstrzymujących wydzielanie histaminy do organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *