Klasyczne projekty wnętrz

Klasyczne projekty wnętrz w cenie

Klasyczne projekty wnętrz są znacznie trudniejsze do wykonania, mimo iż wydaje się odwrotnie. Projekty w stylu nowoczesnym, zgodne z panującymi trendami są wykonywane na jedno kopyto i tym samym niewiele od siebie się różnią. Te same meble, podobna kolorystyka, układ i dodatki to nic odkrywczego dla projektanta. W przypadku projektów oryginalnych, klasycznych jest się nad czym wysilić. Wykazać kreatywnością i własnym pomysłem na dane wnętrze.

Łączenie stylów

Coraz częściej projektantom zlecane są projekty wnętrz oparte na łączeniu kilku stylów. Niektórzy robią to samodzielnie z mniej lub bardziej efektownym skutkiem. Niestety trzeba być odważnym ale i ostrożnym zarazem w dobieraniu elementów stylowych i modernistycznych. Gdyż nie wszystko można ze sobą zestawiać. Poza gustem estetycznym, wyczuciem liczy się wiedza teoretyczna, jaką posiadać powinien każdy projektant wnętrz.

Klasyczne projekty nie muszą być nudne

Wielu osobom klasyka kojarzy się z nudnymi beżami, drewnem czy marmurem. Tymczasem klasyczne projekty wnętrz nie muszą być nudne, za to mogą prezentować się elegancko i zawsze na czasie. Stworzenie takiego wystroju to nie lada sztuka. Przede wszystkim nie można przesadzić z różnorodnością a jednocześnie należy zadbać o podkreślenie charakteru wnętrza.

Ciepło, rodzinnie i przytulnie

Nie tylko styl wiejski dodaje przytulności, również wnętrza klasyczne mogą napawać rodzinną atmosferą. Projekty zachowawcze są zwykle bardziej ciepłe, korzystające z tkanin, materiałów ponadczasowych, które ocieplają wnętrze w porównaniu z surowymi wnętrzami typu loft, industrialnymi, pełnymi metalu, prostej formy, betonu architektonicznego.

Klasyka kontra retro

Zdarza się iż styl retro kojarzony jest z klasycznym, tymczasem zarówno stylizowane wnętrza typu vintage, retro, antyczne to zupełnie coś innego niż klasyczne projekty. Jak sama nazwa wskazuje klasyka to przede wszystkim sprawdzone elementy wystroju, praktyczne, neutralne, przyjazne. Nie mogą być to zatem antyki, ani wyraziste elementy vintage. Klasyczne meble, sprzęty, czy glazura wtapiają się w całość lub też tworzą tło dla charakterystycznych dodatków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *