auto zastępcze

Gdzie dostanę auto zastępcze?

Auto zastępcze jest pojazdem bardzo przydatnym w czasie gdy będziemy poszkodowanymi w wypadku komunikacyjnym, wskutek którego ucierpi również nasz własny środek transportu. Bardzo często samochód jest niezbędny w wielu gospodarstwach domowych. Nie wyobrażamy sobie wręcz jak mielibyśmy normalnie funkcjonować bez przynajmniej jednego sprawnego auta w rodzinie.

Jeden samochód w domu to absolutne minimum

W rodzinach, które zamieszkują wsie i peryferie miast, jeden samochód w domu jest absolutnym minimum. Potrzebny jest, by sprawnie dojeżdżać do pracy, wozić dzieci do szkoły, na zajęcia dodatkowe, jeździć do lekarza lub na zakupy, ale także po to, by w dni wolne wyjechać z rodziną na wycieczkę do lasu na grzyby. W przypadku braku własnego auta i chęci poruszania się samochodem, możliwy jest wynajem samochodów w wypożyczalni aut. Wówczas na podstawie ważnego prawa jazdy i podpisania umowy można wypożyczyć samochód na kilka godzin lub kilka dni – za uiszczeniem odpowiedniej opłaty. To standardowy sposób wypożyczania auta.

Auto zastępcze z OC sprawcy wypadku

Istnieje też inny, mniej rozpopularyzowany, jednak nie mniej ważny. Jest to wynajem auta z OC sprawcy wypadku. Gdy byliśmy ofiarami stłuczki i nasze własne auto wskutek czyjejś nieostrożnej jazdy stoi w warsztacie u mechanika, i nie wygląda, by miało stamtąd wyjechać przez najbliższych kilka dni. Auto zastępcze z OC sprawcy dostaniemy w praktycznie każdej firmie zajmującej się wypożyczaniem różnych samochodów. Istotne jest, byśmy zostali oficjalnie uznanych za poszkodowanych w wyniku tej stłuczki, i aby okres wypożyczania zastępczego samochodu nie trwał dłużej niż czas pobytu naszego auta w warsztacie.

Oczywiście istnieje kilka warunków, które należy spełnić, by być dla ubezpieczyciela wiarygodną osobą. Której auto zastępcze faktycznie jest potrzebne na czas naprawy swojego własnego. Warto o takiej możliwości pamiętać. Ponieważ często zdarza się, że kierowcy nieświadomie po stłuczce przerzucają się na jazdę autobusami. Nie wiedząc, że mają możliwość bardziej komfortowego poruszania się po mieście, i to całkiem za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *