Wykładziny winylowe

Wykładziny winylowe znów w modzie

Podobnie jak boazeria wraca do łask w nowej odsłonie bieli i szarości, również wykładziny winylowe powracają do mody. To stosunkowo łatwy i tani sposób na odnowienie podłogi bez remontu. Wykładzinę winylową ułożyć można zarówno na płytkach ceramicznych jak i na drewnianej podłodze czy wylewce betonowej.

Wykładziny winylowe to relikt przeszłości?

Niektórym robi się mdło gdy słyszą o wykładzinie typu linoleum. Tymczasem projektowanie wnętrz z udziałem wykładziny winylowej może być doskonałym pomysłem. Wykładziny winylowe w nowym wydaniu są bardzo praktyczne. To dobra alternatywa dla płytek jak i klasycznych paneli. Zamiast negować te propozycję z założenia, warto jest sprawdzić ofertę wykładzin a możemy się pozytywnie zdziwić.

Szybka metamorfoza

Niezbyt ładna podłoga, stare płytki czy ubytki w wylewce to częsty problem. Nie chcąc inwestować w zbyt kosztowne rozwiązania. A chcąc stworzyć efektowne wnętrze, odświeżyć je i cieszyć się modnym wystrojem również na podłodze warto przemyśleć zakup wykładziny winylowej. Winylowe panele jak i winylowa wykładzina dostępna na rynku pozwala zmienić radykalnie podłogę w każdym wnętrzu. Ich wytrzymałość, odporność na wilgoć, ścieranie sprawia, że zastosować można ją w kuchni i łazience. Stosunek jakości do ceny jest bardzo atrakcyjny.

Co więcej nie potrzebujemy fachowca do profesjonalnego montażu jak w przypadku paneli czy deski lub płytek. To świetne rozwiązanie dla osób wynajmujących mieszkania. kiedy nie mogą inwazyjnie zmieniać wystroju wnętrza a to co zastali w mieszkaniu im nie pasuje. Położenie winylowej wykładziny nie narusza podłoża i z łatwością można ją w razie potrzeby zdemontować.

Polecamy: Domowe sposoby na czyste lustra

Modne wzornictwo

Wzornictwo winyli jest bardzo zróżnicowane i bogate. Wybrać można zarówno kolorystykę jak też wzór. Coraz częściej wykładziny winylowe posiadają delikatną strukturę na przykład drewna czy kamienia. Na niewielkich powierzchniach wykładzinę tego typu wymienić można na nową wraz ze zmianą trendów kolorystycznych. Żywe kolory, ciekawe wzory geometryczne jak i klasyczne pozwalają wybrać idealną wykładzinę na podłogę tak w kuchni, jak i salonie, czy spiżarni lub pralni. Jakość wykonania winylowych wykładzin w XXI wieku jest zdecydowanie lepsza od tych które znamy sprzed kilkudziesięciu lat. Współczesne wykładziny nie ścierają się, nie wydają nieprzyjemnych zapachów, nie pleśnieją. Są łatwe w utrzymaniu czystości, doskonale się myją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *