Odwadnianie igłofiltrami. Rozwiązania technologiczne

Proces prowadzenia odwodnień w wielu różnych branżach, wymaga zastosowania nowoczesnych technologii. Jedną z nich jest bez wątpienia odwadnianie igłofiltrami. Jest to metoda zapewniająca wysoki poziom skuteczności w odwodnieniach. Stosowana przede wszystkim w przypadku obniżania poziomu wody gruntowej, czy też osuszania terenów podmokłych. Zdecydowanie najczęściej wykorzystywana w branży budownictwa drogowego i kolejowego. Niemniej jednak swoje zastosowanie znajduje także w wielu innych przypadkach. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej kwestii stosowania tej technologii. Sprawdźmy w jakich sytuacjach będzie wykorzystywana, oraz jak cały proces odwadniania igłofiltrami będzie realizowany.

Odwadnianie igłofiltrami. Zastosowanie technologii.

Jak już wspomnieliśmy, technologia odwadniania igłofiltrami znajduje dość szerokie zastosowanie w wielu branżach. Wynika to głównie z wysokiego poziomy skuteczności tej technologii. Do zdecydowanie najczęstszych zastosowań technologii należy tutaj zaliczyć:

  • Budownictwo drogowe.
  • Budownictwo kolejowe.
  • Realizacji nowych linii wodociągowych i kanalizacyjnych.
  • Budowa wszelkiego rodzaju konstrukcji betonowych.
  • Realizacja prac ziemnych w pobliżu źródeł wody takich jak rzeki, stawy, jeziora, sztuczne zbiorniki wodne.

Można więc powiedzieć, iż odwadnianie igłofiltrami będzie wykorzystywane przede wszystkim w branżach typowo budowlanych.

Realizacja procesu odwaniania igłofiltrami.

W celu skutecznego odwadniania igłofiltrami, niezbędne będzie zaopatrzenie się w kompletny zestaw igłofiltrowy. W skład takiego zestawu wchodzą igłofiltry, kolektory ssawne, oraz agregat pompowy. Do tego oczywiście trzeba jeszcze doliczyć spore ilości wszelkiego rodzaju złączek i kolanek, pozwalających na sprawne połączenie wszystkich elementów w gotową instalację.

Zakup zestawu igłofiltrowego do odwodnień.

Zdecydowanie największym problemem będzie tutaj zaopatrzenie się w kompletny zestaw igłofiltrowy. Jest to bowiem dość kosztowny sprzęt. Trzeba jednakże pamiętać, iż nie zawsze zachodzi konieczność zakupu nowych. Tak samo jak nie zawsze w ogóle zachodzi konieczność zakupu całego zestawu. Możliwe jest także bowiem jego wypożyczenie. Takie rozwiązanie będzie jednak korzystne jedynie w przypadku, stosunkowo sporadycznego zapotrzebowania na przeprowadzanie odwadniania. W tym przypadku, każda, specjalistyczna wypożyczalnia pomp i igłofiltrów będzie w stanie dostarczyć nam niezbędny sprzęt.

Decydując się jednak na zakup własnego zestawu do odwodnień igłofiltrami, także nie trzeba od razu inwestować w nowe systemu. Bardzo często bowiem na rynku na rynku wtórnym można znaleźć dobre i sprawne, używane pompy spalinowe do igłofiltrów. Inwestycja w używany sprzęt tego typu, co prawda nie daje gwarancji na poszczególne jego elementy, jednakże pozwala na ograniczenie kosztów inwestycji. W niektórych przypadkach nawet do 50%, co jest bardzo wyraźną oszczędnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *