młot do koparko-ładowarki

Młot do ładowarki kołowej.

Ładowarka jest jedną z tych maszyn ciężkich stosowanych w budownictwie, której pożyteczności nie sposób przecenić. Jest to bardzo poważne narzędzie w rękach dobrze prosperujących firm. Pozwala na ograniczenie czasu realizacji wielu robót, począwszy od wyrównywania terenu, a skończywszy na załadunku sypkich materiałów budowlanych i nie tylko. Dodatkowo, możemy ją doposażyć w profesjonalny młot do ładowarki, który pozwoli nam za jej pomocą realizować różnorodne prace wyburzeniowe. Jest to więc zakup jak najbardziej opłacalny, bowiem tego typu prace pojawiają się bardzo często podczas realizacji standardowych prac budowlanych.

Młot do ładowarki, jego charakterystyka i zastosowanie.

Jeśli chodzi o młoty do ładowarek kołowych to są to młoty hydrauliczne o średnich parametrach technicznych. Są oczywiście o wiele mocniejsze niż na przykład młoty do miniładowarek, czy też minikoparek. Będą jednak słabsze od młotów największych, przeznaczonych do koparek gąsienicowych. Jednakże z cała pewnością młoty o energii uderzenia w przedziale 1000-1400 J, będą już zapewniać nam bardzo dobrze możliwości, nawet w zakresie realizacji prac wyburzeniowych. Tego typu młot do ładowarki pozwoli nam na wyburzenia w poważniejszych zadaniach. W dalszym ciągu będziemy mogli realizować nim mniejsze prace wyburzeniowe, jak chociażby pozbywanie się przeszkód gruntowych podczas realizacji wykopów ziemnych. Jednakże z powodzeniem będziemy mogli zajmować się także wyburzeniami obiektów betonowych, czy też nawet konstrukcji żelbetowych. Bardzo często tego typu młoty wykorzystywane są także do wbijania słupków zbrojeniowych do konstrukcji drogowych, takich jak mosty czy wiadukty. Tutaj jednakże wymagana jest specjalna nakładka, montowana w miejsce tradycyjnego grota wyburzeniowego.

Dobór młota do ładowarki.

Dobierając młot hydrauliczny do miniładowarki czy też do ładowarki, koniecznie należy zwrócić uwagę na jego parametry techniczne, jak również na posiadaną przez nas maszynę. Każdy młot bowiem charakteryzuje się przeznaczeniem do maszyn o konkretnej masie całkowitej. Jest to parametr którego trzeba przestrzegać za wszelką cenę. Zastosowanie zbyt wielkiego młota do zbyt małej ładowarki będzie wiązać się z uszkodzeniem ramienia maszyny. Będzie ona po prostu zbyt słaba na wytrzymanie obciążenia generowanego przez duży młot, czyli drgań i wagi roboczej. To oczywiście przekładać się będzie na dodatkowe koszty, toteż warto tego parametru pilnować.

Wraz z młotem dostaniemy odpowiednio dopasowaną do posiadanej przez nas maszyny płytę adaptacyjną. Pozwoli nam to bezproblemowo montować i demontować młot z ładowarki. Istnieje także możliwość dokupienia płyt adaptacyjnych do danego modelu młota, dopasowanych do innych, posiadanych przez nas maszyn. Dzięki takiemu rozwiązaniu, jeden młot może być eksploatowany na kilku różnych maszynach. Nie ma tutaj konieczności ponoszenia kilkudziesięciotysięcznych kosztów, na zakup odpowiedniego młota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *