drewno w łazience

Drewno w łazience

Drewno w łazience to dość odważny i zarazem ryzykowny pomysł na aranżację wnętrz. Co prawda drewno to naturalny materiał niezmiernie plastyczny i ciepły w odbiorze, to jednak mało trwały, nie odporny na wilgoć, której w łazience sporo. Bez wątpienia drewno w łazience prezentuje się wyśmienicie. Nie bez przyczyny hitem mody ostatnich lat są drewnopodobne płytki, które zagościły nie tylko w łazienkach i toaletach ale i salonach. Są one obecne tak na podłodze jak i na ścianach. Wybór odcieni tak naturalnego drewna jak i imitacji drewna jest ogromny.

Drewniane wykończenia i dodatki

Rzadko się zdarza by drewno w łazience dominowało. Odpowiednio zabezpieczone, zaimpregnowane ma szanse przetrwać bardzo długo w doskonałym stanie nawet jeśli będzie to drewniana boazeria nad wanną. O wiele tańszym i bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem jest glazura. Niemniej nawet płytki drewnopodobne są w odbiorze zimne. Drewno ma swój niepowtarzalny urok, nadaje klimatu przytulności pomieszczeniu. Stad też drewno jest przemycane do łazienki poprzez dodatki takie jak drewniane podesty łazienkowe, czy drewniany blat wokół umywalki. Drewniane akcesoria także mogą zrobić swoje ocieplając wnętrze. Unikać jednak należy stosowania drewna w bezpośrednim kontakcie z wodą. Niestety drewniane dozowniki na mydło nie posłużą nam zbyt długo. Za to drewniana oprawa lustra czy drewniany wieszak na ręczniki świetnie spiszą się jako dodatki nadające wnętrzu klimatu.

Drewniana podłoga

Typową podłogą w łazience, toalecie jest glazura. Łatwo jest ją umyć i nie trzeba przejmować się jej zawilgoceniem. Jeżeli jednak w pomieszczeniu przeznaczonym na łazienkę mamy drewnianą podłogę, parkiet nie trzeba jej zrywać. Należy jednak fachowo zabezpieczyć drewno przed nasiąkaniem wilgocią i wodą. Zwrócić należy również uwagę na użytkowanie. Nie należy pozostawiać rozlanej wody na drewnie. Gdyż wcześniej czy później podłoga zacznie puchnąć, próchnieć, czasem i gnić.

Drewno w łazience – sprytne rozwiązania

Drewniane meble w łazience są modne i wygodne, niestety podobnie jak boazeria czy podłoga narażone są na zły wpływ wilgoci. Mimo wszystko prawdziwe drewno, zwłaszcza dębowe deski są o wiele bardziej wytrzymałe, solidne niżeli płyta wiórowa, meblowa z której są nam oferowane meble łazienkowe. Chcąc cieszyć się wyglądem i funkcjonalnością warto sięgnąć po bambus. Wygląd drewna działa na oko. Zaś odporność bambusa na wilgoć zapewnia mu nienaganny wygląd przez wiele lat. Na rynku dostępnych jest wiele szafek, regałów, jak i koszty oraz ławek z bambusa. Wkomponowują się one doskonale we wnętrza łazienek.

Więcej ciekawostek jak urządzić wnętrze znajdziesz tutaj: https://visoodesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *