Reksio

Reksio pozytywne dawne animacje

Bez wątpienia dawne bajki jak Reksio są równie ciekawe a może nawet ciekawsze niż współczesne. W rozpędzonym świecie, gdzie akcja kreskówki jest bardzo dynamiczna czasem warto zwolnić i obejrzeć kreskówkę z XX wieku. To świetny materiał aby dziecku wytłumaczyć na przykładzie czym się różnią animacje sprzed lat od tych tworzonych dziś komputerowo i masowo.

W przypadku takiej bajki jak Reksio na uwagę zasługuje zarówno forma jak i treść. Pozytywne wartości przekazywane dzieciom w zabawny, nie rzadko przerysowany sposób uczą radości życia. Ponadto oryginalne rysunki postaci są bardziej naturalne. Bliższe dziełom reki ludzkiej. Czasem niedoskonałe, czasem nieudolne, a mimo to ładne.

Ręcznie malowane sceny kadr po kadrze

Ręcznie malowane sceny, kadr po kadrze, to już przeszłość. Niemniej warto je docenić, gdyż fanów animacji Reksia nie brakuje mimo upływu lat. Postacie malowane farbkami i pędzlem na folii są równie kochanymi bohaterami jak te pięknie dopracowane i wydrukowane w ilustrowanych książeczkach o przygodach Reksia.

Czy Reksio podobałby się w animacji 3d bardziej? Można się o tym przekonać zasiadając do gier komputerowych stworzonych w oparciu o temat Reksia. Piesek w nich jest równie uroczy co w dawnych kreskówkach oryginalnych. Jednak gry z Reskiem nie zyskują już tak rekordowej popularności co kultowe bajki.

Poznaj historię Reksia: https://www.bielsko24.eu/reksio-pies-ktorego-pokochalo-kilka-pokolen-dzieci Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *