kuchnia

Modne kolory w kuchni

Najpierw należy zastanowić się na ile zależy nam na modzie. Prócz modnych kolorów zadbać warto o własne preferencje i indywidualizm. Kuchnia ma być przede wszystkim funkcjonalna, niekoniecznie modna. Jeżeli jednak lubimy być zawsze na czasie i częste remonty nam nie przeszkadzają, możemy postawić na kuchnie katalogową. Modne kolory dość często się zmieniają i o ile kolory ścian jest stosunkowo łatwo zmienić to już kolorystykę glazury lub mebli trudniej.

Ponadczasowe drewno

W kuchni mimo upływu lat doskonale sprawdza się drewno. To elegancki, estetyczny element wnętrza, który jest ponadczasowy. Pasuje zarówno do wystroju klasycznego, retro jak i nowoczesnego. Drewniane fronty, blaty a nawet przestrzenie pomiędzy szafkami prezentują się doskonale w zestawieniu z jednolitymi barwami, np. bielą. Kolorystyka drewna z widocznymi słojami, sękami nadaje wnętrzu przytulności i ciepła. Które w kuchni są pożądane.

Kolorystyka sprzętów AGD

Mimo, iż coraz częściej sprzęty AGD są chowane pod frontami szafek, zabudowywane to i tak ich elementy są widoczne, a co za tym idzie kolorystyka nie jest bez znaczenia. Trendy w designie wskazują na czarne kolory urządzeń kuchennych, po tym jak jeszcze kilka lat temu najmodniejsze były srebrne lodówki czy płyty grzewcze inox. Całkowicie neutralną barwą są białe AGD, które też są najtańsze. Wybierając modny kolor musimy liczyć się również z trudem utrzymania w czystości czarnego zlewozmywaka, czy płyty grzewczej.

Malowanie mebli i płytek

Na szczęście na przemalowywanie kolorów frontów meblowych i płytek ceramicznych są również sposoby. Odpowiednie farby pozwalają na zmiany aranżacji barw bez konieczności wymiany sprzętów, mebli itd. Jeśli chcemy sobie zaoszczędzić pracy postawić warto na neutralne barwy w przypadku mebli, jak i glazury a poszaleć można dodatkami jak i samym kolorem ścian.

Kolor to istotny element wystroju wnętrza. To także świetna baza do dekoracji i wyboru poszczególnych elementów wyposażenia. Wbrew pozorom kolor ścian nie powinien być taki sam ani podobny do kolorystyki mebli kuchennych i glazury. Wówczas kuchnia wygląda mdło i nudnie. Wystarczy operować kilkoma odcieniami by wprowadzić we wnętrze nieco urozmaicenia.

Otwarte kuchnie przeważające w nowym budownictwie wymuszają niejako korespondowanie kolorystyką z salonem z którym stanowią wspólną przestrzeń. Przeglądając wzorniki farb z rozbudowaną paletą odcieni można wybrać kolor najbardziej nam odpowiadający z promowanych jako modne. Aktualne trendy bazują na szarościach, jednakże nie oznacza to iż niemodne są kremy i beże, czy soczyste intensywne barwy. Niezwykle popularnym rozwiązaniem są akcenty barwne na fragmentach przestrzeni, np. wydzielających strefę jadalni, czy blatu roboczego.

Szaro-biała kuchnia

Jedni podkreślają elegancje bieli i szarości, inni narzekają na nudę. W ostatnich kilku sezonach dominują nie tylko w kuchni, szarości w połączeniu z białymi meblami, czarnymi dodatkami. Wciąż na topie utrzymuje się drewno, zwykle w odcieniu dębu oraz klasyczna cegła.

Jeżeli wybór mebli, koloru i innych dodatków Cię przerasta skorzystaj z pomocy specjalistów: https://visoodesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *