strona www

Dobra strona www, czyli jaka? Punkt widzenia użytkownika

Niemal każda firma wykonująca strony internetowe zapewnia swych klientów iż realizuje najwyższej jakości usługi oraz tworzy najlepsze strony www. Warto jest zastanowić się nad tym co to oznacza, iż strona www jest dobra, kiedy jest dobra, a kiedy nie. Najprostszym miernikiem jakości witryny jest jej oglądalność i chęć powrócenia do jej treści. Dobra strona www winna przyciągać uwagę internauty.

Strona www zaczyna się od adresu

Wbrew pozorom sam adres witryny internetowej winien być na tyle atrakcyjny, aby osoba która się na niego natknie chciała zobaczyć witrynę, zapoznać się z jej treścią. To pierwszy krok w budowie dobrej witryny. Aby strona była zauważalna kluczowe jest jej pozycjonowanie, dzięki któremu adres witryny będzie widoczny w wynikach wyszukań tematycznych. Stwarza to okoliczność do dotarcia do szerszej grupy odbiorców, zwiększenia ruchu na stronie i pozyskania czytelników.

Drogo nie znaczy lepiej

Kosztowne strony internetowe wcale nie muszą okazać się lepsze od tych wykonanych tanio, a solidnie. Ponadto warto zwrócić uwagę na schemat strony. Wykorzystanie sprawdzonego, skutecznego szablonu może być trafniejszym rozwiązaniem niżeli tworzenie oryginalnego projektu, który nie przypadnie do gustu grupie odbiorców witryny.

Szata graficzna

By strona www była atrakcyjna powinna mieć wyjątkową, ale czytelną szatę graficzną. Dzięki niej może podkreślić najważniejsze elementy treści, operować obrazem i kolorem. W wielu przypadkach to podstawowy element budujący portal internetowy, który nadaje charakter witrynie i zapewnia jej oglądalność.

Istotna treść strony internetowej

Rozkład treści w witrynie jest istotny z punktu widzenia kompletności informacji i łatwego dostępu do niej. Sama treść, jej kompozycja i ubranie w słowa najważniejszych informacji do przekazania jest również ważna. Treści bezwzględnie nie powinno być zbyt wiele, ale też powinna być to treść wartościowa, istotna z punktu widzenia czytelnika – odbiorcy. Winna ona trafiać w potrzeby internauty, winna być treścią jakiej szuka w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *