usunąć wgniecenia

Jak skutecznie usunąć wgniecenia, nie inwestując w lakierowanie?

Nic tak nie przeszkadza właścicielom samochodów jak uszkodzenia ich pojazdów. Nawet ci, którzy bardzo dbają o swoje auta, muszą się liczyć z tym, że niezależnie od nich, z winy innych osób mogą pojawić się zadrapania i wgniecenia. O ile przy zadrapaniach bardzo często można sobie poradzić samodzielnie, czasem wystarczy jedynie dobra pasta polerska, o tyle jakiekolwiek wgniecenia stają się nieco większym problemem. Jeszcze nie tak dawno aby usunąć wgniecenia czy jakikolwiek nierówności w karoserii trzeba było liczyć się z koniecznością ponownego lakierowania elementu, co nie należy do najtańszych. Dzisiaj jednak można skorzystać z wielu nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają na usuwanie wgnieceń bez malowania.

Kiedy można usunąć wgniecenia można bez malowania?

Nie wszystkie wgniecenia można usunąć tak, aby nie było konieczności ponownego malowania elementu. Najważniejszym czynnikiem jest przede wszystkim to, czy wystąpiło uszkodzenie powłoki lakierniczej, czy są odpryski lakieru. Jeżeli tak, to niestety trzeba poszukać innej metody usunięcia wgniotki. To, jak wygląda dane wgniecenie zależy od siły, jaka je spowodowała czy od przedmiotu. Wgniecenia wykonane na przykład zbyt silnym naciskiem ręką na karoserię praktycznie zawsze można usunąć bez konieczności malowania, jednakże wykonane innym przedmiotem pomimo tego że mogą być mniejsze, najczęściej nie dadzą się w ten sposób usunąć.

Samodzielnie czy w warsztacie

Dzisiaj na rynku kupić można wiele rzeczy, w tym także zestawy do samodzielnego usuwania wgnieceń. Trzeba jednak pamiętać o tym, że konieczna jest do tego bardzo duża precyzja i cierpliwość. Jeżeli ktoś nie ma żadnego doświadczenia w tej kwestii zamiast naprawić, może jeszcze bardziej uszkodzić karoserię. Użycie zbyt dużej siły lub zbyt gwałtowne ruchy przy wyciąganiu wgniotek mogą być przyczyną naruszenia warstwy lakieru i tym samym doprowadzić do powstania nowych kosztów. Dlatego też wiele osób decyduje się na skorzystanie z pomocy profesjonalistów, którzy na co dzień zajmują się usuwaniem takich usterek.

usunąć wgniecenia
Wgniecenie usunięte metodą bez lakierowania.

Przede wszystkim dysponują oni znacznie lepszym sprzętem niż wiele zestawów, jakie można kupić na rynku. Mają także o wiele większe doświadczenie, dzięki czemu jest pewność, że wykonają takie prace odpowiednio. Aby dokładnie wyprostować wszystkie miejsca, profesjonaliści bardzo często korzystają z niezwykle silnego, ustawionego pod odpowiednim kątem do karoserii oświetlenia. Pozwala ono dostrzec nawet najmniejsze załamania karoserii, które często nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Usuwanie takich wgnieceń bez konieczności malowania wymaga także bardzo dużej dawki cierpliwości, często bowiem doprowadzenie jednego miejsca do jak najlepszego stanu wymaga wielu godzin pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *