Modne wnętrza często są tandetne

Nie zawsze to co modne jest stylowe, eleganckie i faktycznie funkcjonalne. Czasem oczywiście modne rozwiązania są na tyle pomysłowe i interesujące iż z czasem przechodzą do klasyki. Niestety modne wnętrza szybko się nudzą i co więcej wraz z błyskawicznie przemijającą modą stają się tandetne. Niby wszyscy podążamy za trendami i chcemy być na czasie, jednak czy wszyscy jesteśmy tacy sami i chcemy mieszkać we wnętrzach identycznie urządzonych niczym pokoje hotelowe?

Dom z duszą a modne wnętrza

Każda rodzina winna urządzać dom tak, aby nadać mu oryginalnego, indywidualnego charakteru. Nie oznacza to że nie można zaprojektować wnętrza w zgodzie z trendami, czy w określonym preferowanym stylu. Jednak poza katalogowym wnętrzem warto dodać coś od siebie, nadać wnętrzu życia. Projekty wnętrz są zwykle nieskazitelne przez co są surowe. Wystarczy zdjęcie rodzinne, osobista bransoletka, rysunek synka, czy ulubione kwiaty by wnętrze było bardziej przytulne i bliższe sercu, w którym czujemy się jak u siebie, nie zaś niczym w hotelu, bądź na sklepowej ekspozycji.

Nieporządek kontra pedantyzm

Drobny nieporządek jest wskazany we wnętrzu, świadczy o życiu jakie się w nim toczy. Nie można jednak mylić nieporządku z brudem i bałaganem. Projekt wnętrza winien uwzględniać obecność dzieci w domu, czy też inne okoliczności utrudniające utrzymanie idealnego porządku. Z tego względu dobierane są takie rozwiązania w projekcie które zapewnią szybką pielęgnację frontów meblowych, tapicerki kompletu wypoczynkowego jak i bezpieczne korzystanie z balkonu, toalety itp. Projektowanie wystroju wnętrza i przestrzeni mieszkalnej to praca twórcza na która wpływ ma całe mnóstwo czynników wynikających z charakteru użytkowników danej przestrzeni.

Byle modnie

Urządzanie mieszkania na przekór sobie nie ma sensu. Mimo to wiele osób to robi. Dlaczego? Ponieważ modne wnętrza to pragnienie akceptacji. Podziwu ze strony innych osób co bywa silniejsze niż własny gust i pomysł na mieszkanie. Zlecając projekt wnętrza fachowcowi można mu dać wolną rękę. Jednak warto mieć też własne zdanie w kwestii rozmieszczenia i wyboru wyposażenia domu. Modny wystrój nie poprawi nam nastroju ani doda satysfakcji, pewności siebie, gdy we własnym mieszkaniu będziemy czuć się obco, nieswojo. Jeśli nie podobają się nam szarości ani też nie przemawia do nas prostota komód i zabudowanych szaf nie inwestujmy w takie projekty i ich realizację. Nie innym ma się podobać w naszym domu, ale nam samym. By mieć modne wnętrza nie musimy przebudowywać mieszkania, wystarczy wykorzystać pojedyncze akcenty designu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *