dla kobiet

Wypożyczalnia samochodów dla kobiet

Warto zastanowić się czy nie jest dobrym pomysłem aby wypożyczalnia samochodów się wyróżniała? Miała coś, co sprawi, że będzie wyjątkowa na tle konkurencji. A jeśli tak, to czym? Może ofertą dla kobiet? Temat wcale nie jest banalny, w końcu wypożyczalnie aut mają wiele klientek, nie tylko klientów, ale czy mają też w swojej ofercie tak zwane „kobiece samochody”. Co prawda na rynku jest sporo modeli samochodów dedykowanych i projektowanych dla kobiety z myślą o jej potrzebach. Mimo to wypożyczalnie zazwyczaj dysponują samochodami ekonomicznymi lub rodzinnymi. Może warto pomyśleć również o paniach?

Specjalnie dla pań

Oferta specjalna tylko dla pań może być dwuznaczna, z jednej strony podkreślająca wyjątkowość kobiecą, z drugiej zaś strony źle sprzedana może wskazywać na pewien ostracyzm i dyskryminację. Odpowiednie wypromowanie atutów oferty dla kobiety sprawi, iż wypożyczalnia samochodów wyróżni się w pozytywnym słowa znaczeniu. Oferując profesjonalne doradztwo w zakresie doboru pojazdu oraz usługi jego podstawienia pod wskazany adres, jak również bogaty wybór wybranych samochodów specjalnie dla kobiety pod kątem łatwości prowadzenia, parkowania czy wyposażenia samochodu to niektóre z pomysłów na trafienie do klientek wypożyczalni w szczególny sposób.

Obsługa to podstawa

Mężczyźni oczekują obsługi rzeczowej, kompetentnej i szybkiej, kobiety preferują obsługę przede wszystkim miłą, atrakcyjną wizualnie itp. Jeśli chodzi o wypożyczalnię samochodów znaczenie dla kobiet mają praktyczne dodatki, jak chociażby GPS czy dodatkowe ubezpieczenie w razie kolizji, czy uszkodzenia szyby. Nie bez znaczenia jest też wybór samochodu, a nawet jego koloru. Dla kobiet to właśnie te elementy oferty mają kluczowe znaczenie.

Zaskakująca grupa docelowa

Opracowując strategię marketingową wypożyczalnia samochodów nie może zapomnieć o odbiorcach jakimi są kobiety. A grupa to niemała. Mimo iż przedmiotem usługi jest samochód dobrze jest wspomóc się gadżetami w damskim stylu. Czasem to kwestia kolorystyki wnętrza samochodu, czasem odpowiednich uchwytów, ukrytego lusterka, czy wieszaka na ubranie na zagłówku. By pozyskać informacje czego pragną kobiety w swoim aucie wystarczy je o to zapytać. Ankieta wśród stałych klientek będzie doskonałym pomysłem.

Konkretny wybór

Poza sprawdzeniem co działa na kobiety w ofercie wynajmu samochodu warto również przeprowadzić analizę co zdecydowało, że klientka wybrała właśnie tą a nie inną wypożyczalnię. Do tego celu również może posłużyć ankieta. Dzięki wynikom tego rodzaju badań można bardziej dostosować ofertę pod panie i ją promować wyprzedzając konkurencję i zaskarbiając sobie kolejne nowe klientki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *