w sercu miasta

Jak mieszkać to w sercu miasta na starówce

Szukając mieszkania w Cieszynie warto jest celować w centrum. Tu zawsze coś się dzieje. Dobrze jest mieć blisko do urzędu, na uczelnie, do parku jak i sklepu. W sercu miasta niewiele jest jednak osiedli nowego typu, za to sporo zabudowy historycznej, wciąż mieszkalnej.

Wynajmij mieszkanie w sercu miasta

Przy Rynku i bocznych uliczkach z uroczymi przejściami, arkadami i balkonikami można znaleźć wiele mieszkań wolnych pod wynajem. W wielu prowadzone są biura i firmy, jednak wciąż sporo z nich jest przeznaczone do zamieszkania. Widoki z tychże podwórek potrafią być przepiękne. Kamienice i stare budynki mają w sobie coś niezwykłego. Ich architektura urzeka, mimo iż mury są wiekowe i nie rzadko pokryte wykwitem wilgoci to wielu mieszkańców za nic by nie zamieniło mieszkania w sercu miasta na nowe domki pod miastem.

Na spacer do parku zamkowego

Prócz wzgórza na którym znajduje się Rynek miasta warto wspomnieć o zamkowym parku, do którego z rynku jest zaledwie kilka metrów piechotą. To miejsce zawsze tętni życiem a przy tym jest zielonymi płucami miasta. W dodatku mimo wielu festynów i imprez w parku tym zawsze można odpocząć w ciszy, zadumie spoglądając na stare wieże, kaplice czy ruiny.

To także doskonała ścieżka edukacyjna, pokazująca kawałek historii nie tylko samego miasta Cieszyn ale i całej Polski. Warto jest tu zaglądać, nawet jeśli mieszkamy w Cieszynie do wielu lat. W tym parku kryją się niezliczone historie, wciąż nieodkryte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *