Zatrudnienie w Cieszynie i związane z tym problemy

Zatrudnienie w Cieszynie i związane z tym problemy

Prawie w całej Polsce mieszkańcom wciąż dokucza bezrobocie. Coraz częściej nie jest to kwestia braku ofert pracy ale wysokości płacy. Również zatrudnienie w Cieszynie nie jest sielanką. Miasto boryka się z trudnościami w zapewnieniu swoim mieszkańcom pracy na takim poziomie, na jakim by sobie oni życzyli.

Płaca winna wynikać z potrzeby wkładu pracy w wykonanie obowiązków powierzanych przez przełożonych, a także z kwalifikacji i realnych umiejętności pracownika. Niestety często płace są zaniżane powodując brak chętnych do pracy przy jednoczesnym bezrobociu. Sytuacja jest o tyle złożona iż mieszkańcy Cieszyna mają do wyboru konkurencje zza miedzy.

Alternatywą zatrudnienie w Cieszynie czeskim

Zatrudnienie w Cieszynie czeskim jest łatwiejsze. Czesi oferują bardzo dużo miejsc pracy dla Polaków. Niekoniecznie trzeba znać język, by podjąć tam pracę. Bliskość dojazdu do pracy za granicę skłania wiele osób do wyboru oferty właśnie z drugiej strony Olzy. W samym Cieszynie pracuje sporo studentów i osób zatrudnionych dorywczo, sezonowo, do obsługi ruchu turystycznego. To również pewien minus rynku pracy, wskazujący na brak stabilizacji rynku pracy. Niestety ta sytuacja nie jest wyjątkowa dla Cieszyna, a wręcz typowa dla rozwijających się ośrodków urbanistycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *