Cieszyn

Cieszyn jedno z najstarszych miast w Polsce

Wybrać się w podróż do miasta uznawanego za jedno z najstarszych w Polsce? Prawdziwie bezcenne. Ale przy tym ważne także dlatego że całkiem możliwe do osiągnięcia. Jak to możliwe? Nie trzeba przecież wiele, by na mapie Polski odszukać Cieszyn i właśnie wybierając się na Śląsk, odkryć jego uroki i zakochać się w miejscu, gdzie rozpoczęło się polskie osadnictwo.

Cieszyn miastem zabytków

Prawdziwym magnesem turystyki w Cieszynie jest obecność wielu unikatowych zabytków i miejsc, które po prostu warto zobaczyć. Wśród nich absolutnym numerem jeden jest Góra Zamkowa, a kolejne ciekawe miejsca to choćby romańska Rotunda, Stare Miasto czy ulica Głęboka w Cieszynie, uznawana za jedną z najważniejszych promenad miejskich.

Cieszyn – doskonała kuchnia regionalna

Planując noclegi w Cieszynie, warto zdobyć dobre rozeznanie w szerokiej ofercie kulturalnej miasta, by móc w pełni skorzystać z różnorodnej oferty proponowanej nie tylko turystom, ale także i mieszkańcom. Turyści wypoczywający w Cieszynie liczyć mogą również na specjały doskonałej kuchni regionalnej – w tym grzechem byłoby nie spróbować oryginalnego strudla – najczęściej z jabłkami, choć znaleźć można i z serem czy makiem.

Wybierając się do Cieszyna w okresie Wielkanocy warto zapytać o wolne pokoje również z innego powodu. Czas świąt wielkanocnych bowiem to niepowtarzalna okazja do skosztowania tradycyjnego „murzina”. Cóż to takiego? To drożdżowy wypiek w kształcie chleba, skrywający w swoim pulchnym środku szynkę wędzoną lub białą kiełbasę. Ponoć niebo w gębie. Z pewnością warto spróbować! Poszerzanie wiedzy kulinarnej i doznań smakowych jest obecnie na czasie. Dlaczego więc nie połączyć przyjemnego z pożytecznym i oprócz ciekawych podróży, nie zdobyć też wiedzy o mieście od strony kulinarnej? Podróże uczą i kształcą – warto więc wynosić z nich jak najwięcej.

Planując noclegi na dłużej, warto dokonać rezerwacji odpowiednio wcześniej. Dlaczego? Tylko wówczas można mieć pewność, że otrzymamy możliwość komfortowego wypoczynku w najlepszych warunkach z dostępnych. A zadowolony turysta to turysta, który wróci w dane miejsce jeszcze nie raz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *