Zamkowy browar

Zamkowy Browar – prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników piwa

Co roku, z okazji większych świąt Zamkowy Browar w Cieszynie jest dostępny dla zwiedzających. Warto skorzystać z tej możliwości i wybrać się w tamte okolice właśnie wtedy, gdy cieszyński browar pokazuje swoje tajemnice.

Browar w Cieszynie wybudowany został w 1846 roku

Arcyksiążęcy Browar w Cieszynie wybudowany został w XIX wieku, a dokładnie w 1846 roku. Budynek zlokalizowano na Wzgórzu Zamkowych, tuż obok habsburskiego zamku. Tuż przed pierwszą wojną światową browar połączył się z fabryką win i likierów oraz został zmodernizowany. Stare maszyny na parę, zastąpiły nowoczesne, jak na tamten czas silniki diesla.

Zgodnie z postanowieniami Traktatu Wersalskiego Browar stał się własnością Skarbu Państwa. Na początku lat 90-tych Browar został sprywatyzowany. Obecnie znajduje się na Szklaku Zabytków Techniki.

Zamkowy Browar to wiele niespodzianek i atrakcji

Serce Browaru to budynek o trzech kondygnacjach, który oparty jest na czterech skrzydłach, a w środku znajduje się dziedziniec. Połączony jest on z podziemnymi leżakowaniami, które łączą się ze sobą korytarzami umiejscowionymi wewnątrz wzgórza. Na uwagę zasługuje osoba piwnica, która jest wydrążona pod zamkowym wzgórzem.

Turyści zwiedzający Browar mogą liczyć na wiele niespodzianek i atrakcji. W tajemniczej atmosferze zainteresowane osoby mogą poznać historię tego miejsca wraz z poszczególnymi etapami tego jak powstaje piwo.

Jest to jedyne miejsce gdzie tak naprawdę można zobaczyć cały, pełny cykl powstawania tego trunku. Po zakończonym zwiedzaniu odbywa się degustacja wszystkich produktów, które obecnie browar ma w swojej ofercie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *