Cieszyn

Cieszyn – co warto pokazać dzieciom?

Cieszyn to miasto, które zachęca do tego by odwiedzić je również z najmłodszymi, gdyż na pewno nie będą się nudzić. Czas spędzony w tym miejscu to gwarancja dobrej zabawy i wspomnień, których nie można z niczym porównać. Dzieci, które będą miały wszczepione od najmłodszych lat, ze warto zdobywać nowe doświadczenia, staną się ludźmi, którzy są głodni świata.

Różowy jelonek jest obowiązkowym miejscem postoju rodzin

Będąc w Cieszynie nie sposób nie pokazać różowego jelonka. Jelonek stoi tuż obok Zamku. Jest on obowiązkowym miejscem postoju rodzin, które wybierają się na Zamkowe Wzgórze. Dzieci, szczególnie te najmłodsze chętnie obserwują świat z perspektywy grzbietu figury.

Szczególnie pięknie wygląda wieczorem, gdy cały jest podświetlony, a zdarza się, że bywa również oryginalnie ubierany. Zdjęcie z jelonkiem jest obowiązkową pamiątką z pobytu w tym dwujęzycznym mieście. Pomysł jest dziełem dwóch studentek, które brały udział w konkursie na rozweselenie miasta.

Cieszyn odwiedzają rycerze

Innym miejscem, które na pewno spodoba się dzieciom jest park archeologiczny, który od Cieszyna dzieli niewiele kilometrów. Wizyta w tym miejscu pozwala przenieść się do czasów średniowiecza i odbyć małą podróż w czasie. W okresie wiosenno – letnim, od maja do października odbywają się tu liczne pokazy. Dzieci i dorośli chętnie biorą udział w różnego rodzaju warsztatach jak i podziwiają rycerzy czy stroje z tamtej epoki.

Co jeszcze warto zobaczyć? Na pewno muzeum drukarstwa. Powstało ono dzięki dążeniu grupy pasjonatów i dzisiaj cieszy oczy turystów, którzy mogą podziwiać historię druku wpisanego w historię Śląska Cieszyńskiego..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *